ŚWIETLICOWE FERIE ZIMOWE

 

Podczas ferii zimowych zorganizowanych przez Gminny Dom Kultury w Kobiórze wraz ze Świetlicą Środowiskową można było spędzić czas wolny w miły i aktywny sposób.

Ferie rozpoczęliśmy prozdrowotnymi i integracyjnymi zajęciami sportowo – rekreacyjnymi, które odbywały się w każdy poniedziałek, środę oraz piątek na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Kobiórze, pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego. Pierwsze zajęcia zostały zapoczątkowane przez Kobiórskich policjantów, którzy  rozmawiali z dziećmi na temat  bezpieczeństwa w okresie ferii, następnie dzieci miały możliwość wypróbowania alko gogli, co miało im pokazać, jak bardzo zmienione jest postrzeganie świata przez osoby pod wpływem alkoholu. Jednocześnie miało to uczulić uczestników zajęć, aby uważali, bo nigdy nie wiadomo, czy przechodząc przez ulicę nie natrafią na taką osobę.

Kolejną atrakcją ferii było odwiedzenie Multikina w Tychach, gdzie nasi podopieczni doskonale bawili się  na seansie pt „ GNOMY ROZRABIAJĄ”. W drugim tygodniu ferii mieliśmy okazję wybrać się na basen w Goczałkowicach. Dzieci bardzo aktywnie spędziły  czas podczas pływania oraz gry w piłkę wodną. Dla naszych leniuszków czekało jacuzzi.  Na zakończenie ferii wybraliśmy się do Gliwic. Na początku odwiedziliśmy Kolejkowo, które to przeniosło nas do niezwykłego świata, pomniejszonego 25 razy! 

W miniaturowym świecie zobaczyliśmy życie na wsi, autentyczne budowle ze Śląska np. dworca kolejowego w Gliwicach wraz z peronami, gliwickie kamienice oraz ratusz. Mieliśmy również okazję potowarzyszyć turystom podczas górskich wypraw, wcielić się w leśniczego, kupca czy pracownika budowlanego, Po Kolejkowie poruszały  się pociągi oraz samochody co bardzo nas zachwyciło. Nasze następne kroki skierowaliśmy do palmiarni gdzie zobaczyliśmy egzotyczne rośliny oraz zwierzęta. Zwiedzanie rozpoczęliśmy się od pawilonu, gdzie czekały na nas rośliny użytkowe. Następnie przeszliśmy do pawilonu z roślinami tropikalnymi oraz pawilon historyczny i sukulenty. Na końcu zobaczyliśmy pawilon z akwariami. Gliwicka palmiarnia posiada cztery duże akwaria, z polskimi rybami, afrykańskimi oraz azjatycko – wschodnimi.  Jednak największe zainteresowanie u naszych podopiecznych wzbudziło  akwarium z rybami  pływającymi w rzece Amazonka.

Czas zimowych szaleństw dobiegł jednak końca i wróciła niestety szkolna codzienność. Myślami będziemy bardzo chętnie wracać do tych wspomnień.

 

 


Śląskie. Pozytywna energia