Wspomnienie wakacji ze Świetlicą Środowiskową

Wakacyjny czas pełen wrażeń i niezapomnianych przeżyć dobiegł końca.
Podczas wakacji w Świetlicy Środowiskowej można było
miło i przyjemnie spędzić wolny czas.
 
 
Wakacje 2017 rozpoczęliśmy konkursem na najlepsze świadectwo. Osoby z najlepszymi ocenami zostały nagrodzone słodkimi upominkami.
 
Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym, udało się zrealizować projekt „balonowe wariacje- bitwa balonowa”, braliśmy udział w zajęciach sportowych na terenie szkoły podstawowej w Kobiórze pod czujnym okiem p. Rafała.
 
    
 
W pierwszym miesiącu wakacji gościliśmy szefa kuchni z Irlandii, który pokazał nam jak się robi pyszne pierogi z truskawkami.
 
 
Jako, że sąsiadujemy z Tychami, zażyliśmy kąpieli słonecznej na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany oraz kilkukrotnie byliśmy na basenie miejskim.
 
 
       
 
 
 
 
Odwiedziliśmy multikino gdzie nasi podopieczni świetnie się bawili na seansie bajkowym „GRU DRU i MINIONKI”.
 
 
Na przełomie lipca i sierpnia nasi wychowankowie pojechali na kolonie z programem profilaktycznym do Międzywodzia. Osoby nie jadące na kolonie miały zapewnione atrakcje na miejscu, między innymi wybraliśmy się na wycieczkę do Ogrodów Kapias, gdzie spędziliśmy aktywnie czas na łonie natury.
 
 
We współpracy z Gminnym Domem Kultury w Kobiórze, mieliśmy okazję wybrać się wspólnie do Węgierskiej Górki oraz na baseny w Łaziskach Górnych i Goczałkowicach.
 
 
 
Półmetek wakacji uczciliśmy wyjazdem na całodniową wycieczkę do Katowic, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Śląskie, podziwialiśmy panoramę miasta z wieży widokowej. Kolejnym punktem programu była kręgielnia oraz wizyta w pizzerni Laprimera.
 
 
Ten jakże aktywny dzień zakończyliśmy na rynku w Katowicach, gdzie relaksowaliśmy się pod palmami.
 
     
 
Ostatnia wakacyjna wycieczka odbyła się do Parku Linowego w Tychach, gdzie podopieczni mieli okazje podnosić swoją sprawność fizyczną oraz zmierzyć się ze swoim lękiem wysokości.
 
 
 

Ponadto w świetlicy były organizowane liczne gry i zabawy, miały miejsce zajęcia plastyczne o tematyce wakacyjnej. Dużo wolnego czasu spędziliśmy na zabawach ruchowych na Gminnym Placu Zabaw. Dzięki licznym lasom znajdującym się na terenie gminy Kobiór mieliśmy możliwość wyciszenia się oraz podziwiania przyrody.

Zwieńczeniem tych dwóch, jakże aktywnych miesięcy był finał akcji „wypełnij plecak” zorganizowanej przez fundacje Przyjaciółka do której nasza placówka przystąpiła jeszcze przed wakacjami. Wyniki tego konkursy były dla nas bardzo miłą niespodzianką… wraz z innymi 7 placówkami zostaliśmy wybrani spośród wielu zgłoszeń. Ostatniego dnia wakacji odwiedzili nas przedstawicieli firmy NIELSEN z Warszawy, którzy obdarowali naszych 15 podopiecznych plecakami wraz z pełnym wyposażeniem, które z całą pewnością zostanie wykorzystane podczas roku szkolnego. Dzięki temu rodzice wychowanków Świetlicy Środowiskowej zostali odciążeni kosztami związanymi ze szkolnymi zakupami. W ramach podziękowanie każdy podopiecznych wręczył wcześniej samodzielnie kartki z podziękowaniami.
 

     

 

 

 


Śląskie. Pozytywna energia